V námi připraveném článku jsme uvedli řadu důležitých informací, díky nimž se naši čtenáři mohou seznámit s touto...
- Ve vašem košíku nejsou žádné další položky
- Doručení
- Celkem 0 Kč
Tipy pro vážení
Tipy pro vážení
Teplota a prostředí
Pro nejpřesnější zvážení je nutné váhu používat v suchém prostředí a při stabilní teplotě 18 ° C - 30 ° C.
Náhlá změna teploty může způsobit nepřesnost vážení, podle National Institute of Science and Technology trvá vážícímu mechanismu cca 1 hodinu aby se ohřál o 1 ° C proto by se měla váha před vážením umístit do prostoru, kde se bude používat v dostatečném předstihu před vážením.
Váha by se měla používat na rovném, stabilním povrchu bez přítomnosti vibrací a otřesů
Megnetické pole
Magnetické pole může způsobit elektrické rušení přičemž magnetické pole vytváří většina elektronických přístrojů jako počítač, monitor, rádio, mobilní telefon, váha jakékoliv značky je ovlivňována elektrickým rušením proto by pro největší přesnost měly být všechny elektronické přístroje minimálně ve vzdálenosti 3 metry od váhy. (Pro otestování zkuste na váhu položit závaží, zavolejte někomu prostřednictvím mobilního telefonu a držte jej v blízkosti váhy, odvážené hodnoty na displeji se budou měnit - nebudou stabilní).
Přetížení váhy
Váhy jsou vyrobeny tak aby vážili do své maximální kapacity. Například váha MyWeigh Triton T3 do 400g je vyrobena tak aby vážila do 400g. Pokud na ni byť jen jeden krát položíte závaží např. 5000g můžete poškodit nebo deformovat vážící mechanismus a způsobit trvalé poškození váhy. Buďte opatrní a dbejte na to při výběru váhy. Nevyvýjajte na váhu tlak ani přes pevný obal. Snažte se váhu nikdy nepřetěžovat.
Otřesy a nesprávná manipulace
Jakýkoliv pád a to i z malé výšky může poškodit vážící mechanismus. Nepřenášejte váhy např. v kufříku kde není váha upevněna a je její umožněn volný pohyb. I drobné otřesy mohou mít fatální následky na přesnost / funkčnost váhy.